Извори на производи

Увезете ја стоката од Кина (од крај до крај),
изаштедете 30-40% од реномирани трговци на големо,
добавувачи и производители

 • Ние сме вашата локална канцеларија во Кина
 • Целосно транспарентни извори - Без скриени трошоци
 • Развијте го неверојатниот производ заедно со вас
 • Инспекција пред испорака и контрола на квалитетот
 • Намален ризик
 • Заштедете време и пари
 • Креирај ја својата марка
 • Канцеларија во Шенжен, Гуангдонг, Кина
 • Ја разбираме вашата основна цел: да го добиете токму она што го побаравте, на време и по вистинска цена.
wy_velison01

Дали сакате да разговарате со повеќе од 10 добавувачи во рок од 1 час?
Не, мислам дека не сакаш.
Но, можеме да ви помогнеме да управувате со повеќе добавувачи.
Вие само разговарате само со Велисон и го поттикнувате следниот бизнис раст.

Дознајте повеќе за нашиот процес

Зошто Велисон?

 • Целосно транспарентни извори

  Велисон е целосно транспарентен и ќе можете да се поврзете директно со фабриката, без посредници.Зделка по фабричка директна цена.Велисон е една од единствените компании за извори што не работи на комисија.Ние нудиме рамна стапка, цитирана на почетокот, така што точно знаете што плаќате.Без никакви скриени такси.

 • Пониски трошоци

  Иако цените се умерено пониски во Кина, прилично е лоша зделка да се основа канцеларија во странство и да се ангажира персонал кој ќе работи со неа за набавки во Кина.Велисон ви помага да купите добри производи со пониска цена и целиот процес.

 • Флексибилен и приспособен

  Изворот, развојот и производството е комплексен процес.Велисон нуди кориснички услуги за извори, ние сме во состојба целосно да ги разбереме и да ги задоволиме вашите специфични потреби.

 • Разберете ја кинеската култура

  Со долгогодишно искуство живеење и работа во Кина, ги разбираме и најмалите нијанси и во личната и во деловната култура.

 • Тоа е во деталите

  Изворите и успешното производство се за сите детали.Направете ги веднаш од самиот почеток и процесот ќе биде мазен и ефикасен.

 • Искуство

  Имаме професионалци за набавка на извори со долгогодишно искуство во набавка, логистика, производство и многу повеќе кои течно зборуваат и мандарински и англиски.

 • Низок ризик

  Купувањето директно од онлајн добавувачи не само што одзема време, туку може да биде проблематична и ризична задача.За среќа, Velison ви помага да ги идентификувате и проверувате добавувачите врз основа на акумулираните извори на искуства заедно со технолошките средства и ве поврзува со доверливи добавувачи.

 • Китинг и склопување

  Ви треба помош за да комбинирате повеќе компоненти во комплети за нови производи пред испораката или да ги групирате и составите вашите производи од различни добавувачи?Партнерирајте со Velison за да го подобрите вашиот синџир на снабдување и да го поедноставите процесот на дистрибуција.

Како ви помагаме да се извор
& Увоз од Кина

 • Извори на производи

  Извори на производи

  Како искусен агент за извори и компанија повеќе од 10 години, веруваме дека можеме да ви помогнеме да ги пронајдете сите вистински производи дури и за најретките стоки.Ако имате добавувач во Кина, можеме да ви помогнеме да преговарате за цената со добавувачот

 • Прилагодена услуга

  Прилагодена услуга

  Можеме да обезбедиме какви било приспособени услуги, како што се OEM, ODM, дизајн на пакување, печатење лого, фабричка ревизија, спојување на примероци итн. Дополнително ја подобруваме вашата конкурентска предност.

 • Консолидација на карго и логистика

  Консолидација на карго и логистика

  Можеме да покриеме насекаде низ светот и можеме да ви ја понудиме најевтината пратка според обемот на вашиот товар.

 • Инспекција и контрола на квалитет

  Инспекција и контрола на квалитет

  Пред да поставиме нарачка, ќе извршиме ревизија на секоја фабрика за да ја осигураме нејзината безбедна и сигурна.За време на производството, ние по случаен избор ќе одбереме единици од овие серии за проверка, откако ќе заврши производството, ќе ви испратиме фотографии или видеа за да ја добиеме вашата потврда

 • Служба за царинење

  Служба за царинење

  Нашите комплетни услуги за царинење обезбедуваат конкурентни цени и навремена испорака.Списокот за пакување и комерцијалната фактура, товарниот лист и други документи може да ви бидат доставени без разлика дали со издавање на Телекс или со оригинал

 • Услуга по продажба

  Услуга по продажба

  Коментар со висока репутација од нашиот клиент на услугата по продажбата, можете 100% да ни верувате, нашата услуга секогаш започнува со довербата и завршува со вашето задоволство.Нашите добавувачи секогаш го следат нашиот договор за гаранција за да се погрижат да не ги изгубите парите.

Нашата избрана услуга

 • Развој на производ

  Развој на производ

  Работа со Inventors & Innovators за да оживее прекрасни производи од концепт, врвен прототип, директно до комерцијализација на пазарот
  Од Shopify до Amazon, нашите стручни тимови ќе ве водат низ целиот процес од почеток до крај.Од земање мостри до пакување, ве покриваме

 • Добивање на вашите канцелариски услуги во Кина во Кина

  Добивање на вашите канцелариски услуги во Кина во Кина

  Обезбедување на управување со синџирот на снабдување за клиенти во странство.
  Многу луѓе сакаат да управуваат со нивниот синџир на снабдување на Амазон во Кина, но ако изнајмат канцеларија, тоа е многу скапо, Velison може да ви помогне да создадете кинеска виртуелна канцеларија за да управувате со синџирот на снабдување за вас, да набавите добри производители, фабрика за ревизија, да ја прегледате стоки.Потоа само пиете кафе или го развивате вашиот бизнис во вашата локална канцеларија.

 • Капка Испорака

  Капка Испорака

  Клиентот поставува нарачка на вашата онлајн продавница.
  Велисон го обезбедува складиштето за вас.Velison ви помага да најдете добри добавувачи.Velison ви помага да ја испратите вашата нарачка директно до вашиот клиент во ваше име.

Да направиме
Неверојатно се случува!

 • Вашиот најдобар застапник за извори во Кина за даска за сечење

  Вашиот најдобар застапник за извори во Кина за даска за сечење

  Започнете го вашето стратешко планирање за набавки.Како водечка кинеска компанија за набавки, ние им помагаме на клиентите да набават преку 100 различни видови производи секој ден.Ние не само што ви помагаме да добиете конкурентни цени, туку и да добиете повеќе препораки за нови производи од фабриките.Ние му помагаме на клиентот да ги развие производите, извлекувајќи ги најдобрите производители во Кина, создавајќи ја нивната локална канцеларија во Кина.

  Дознајте повеќе >
 • Чадор за заштита на корисникот и неговата опрема додека работат на отворено, произведен во Кина

  Чадор за заштита на корисникот и неговата опрема додека работат на отворено, произведен во Кина

  ORCA Bags е создаден за да ги обезбеди најдобрите, приспособени чанти и додатоци за денешните професионалци за емитување и кино ширум светот.Нивната филозофија е едноставен дизајн на производи кои го одразуваат придонесот на професионалците од работната индустрија и им даваат најдобро решение за да ја завршат работата, лесно, удобно и ефикасно.Ко-основачот на ORCA, Офер, се бореше да најде чадор што може да ја заштити вашата производна опрема, поради неочекуваното време што го доживеа.

  Дознајте повеќе >
 • Удобна облека, некомплицирана и комплементарна на вашите партнери за набавка на Globle

  Удобна облека, некомплицирана и комплементарна на вашите партнери за набавка на Globle

  Облеката, важно е првото нешто што ќе го облечете наутро за да биде удобно, некомплицирано и комплементарно.Облеката има толку многу категории.Имаме целна експертиза за да се погрижиме да го постигнете најдобриот можен исход во функционалност, вклопување, квалитет и естетика.Со посветени менаџери за производи и менаџери за производство кои имаат исклучително искуство и знаење за облека и внатрешен техничар за облека, ние градиме целосен тим околу вашиот бренд со потребната експертиза за да се осигураме дека ги исполнува сите ваши барања.

  Дознајте повеќе >

Увоз од Кина знаења

 • Зошто прилагодувањето и проширувањето на палетата на производи е од клучно значење за опстанокот на брендот во 2023 година

  Зошто прилагодувањето и проширувањето на палетата на производи е од клучно значење за опстанокот на брендот во 2023 година

  Дознајте повеќе >
 • Поедноставување на увозот на производи во Кина: Улогата на услугите за исполнување нарачки и агентите за извори

  Поедноставување на увозот на производи во Кина: Улогата на услугите за исполнување нарачки и агентите за извори

  Дознајте повеќе >
 • Кинески производ на големо - Најдобар кинески агент за извори

  Кинески производ на големо - Најдобар кинески агент за извори

  Дознајте повеќе >
Дознајте повеќе знаења