Контактирајте не

Ајде да се случи неверојатно.

Најчесто поставувани прашања за синџирот на снабдување на Velison Sourcing

Дали ја купувате цената поевтина од мене?

Да, ова е нашата предност.бидејќи ние сме локални и имаме поголема предност да добиеме пониски цени од вас, како на пример пониски 15% -35% по вашата цена.Вооружуваме за да им помогнеме на странските мали и средни компании да откријат ценети добавувачи во Кина.

Кои производи можете да ни помогнете да ги набавиме?

Како водечка кинеска компанија за набавки, ние им помагаме на клиентите да набават преку 100 различни видови производи секој ден.Ние не само што ви помагаме да добиете конкурентни цени, туку и да добиете повеќе препораки за нови производи од фабриките.

Ние сме лоцирани во Шенжен, а нашата предност лежи во електронски производи, облека, чанти, кутии за складирање, сеф, светилки, накит, козметика, дрвени производи, пластика, метал, мебел, играчки, пакување, детски производи, очила, ППЕ, кибритчиња, кујнски производи, постелнина, играчка за возрасни, камери, компоненти, втор виљушкар, производи за домашни миленици, отворено, градина, механичка опрема, батерија, канцелариски материјал, хардвер и сите производи за широка потрошувачка и така натаму.Само е-пошта ни ги деталите за вашето барање: како што се фотографии на производи, количини, бои, големина, податоци за производот, време на испорака ... итн.

Како ги пребарувате добавувачите за нашите нарачки?

Вообичаено, ќе им дадеме предност на оние добавувачи кои соработуваат добро пред да бидат тестирани за да понудат добар квалитет и цена.За оние производи што не ги купуваме претходно, правиме како подолу.

Прво, ги дознаваме индустриските кластери на вашите производи, како играчки во Шанту, електронски производи во Шенжен, божиќни производи во Јиву.

Второ, ги пребаруваме вистинските фабрики преку Интернет или одиме низ локалниот пазар на големо во зависност од вашите барања и количина.

Трето, бараме понуда и примероци за проверка.Примероците може да бидат доставени по ваше барање (надоместокот за примерок и експресниот надомест се плаќа од ваша страна).

Ако веќе купувам од Кина, можете ли да ми помогнете да извезувам?

Да!Откако ќе купите сами, ако се грижите дека добавувачот не може да направи како што барате, ние можеме да бидеме ваш помошник за да го поттикнеме производството, да го провериме квалитетот, да организираме товарење, извоз, царинска декларација и постпродажна услуга.Цената на услугата може да се преговара.

Како можам да платам и кои начини на плаќање ги прифаќате?

Прифаќаме банкарски трансфер, PayPal, Western Union, Money Gram.30% авансно плаќање и салдо пред испорака.

Индекс

WhatsApp и мобилен телефон:+86 159 8989 5052

Е-пошта:hello@velison.com

Адреса: Соба C2005, зграда Ц, технолошки парк Zhongjian, патот Хуафан, улица Даланг, Лонгхуа Шенжен, Кина, 518109